Przejdź do sekcji:

Plener malarski na półmetek wakacji

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi wraz z Artystyczną Rezerwą Twórczą oraz firmą SAW-POL serdecznie zaprasza na plener malarski, który odbędzie się w Łęczyckiej Zagrodzie Chłopskiej!

PLENER MALARSKI NA PÓŁMETEK WAKACJI


„W połowie wakacji spotyka się dawne z teraźniejszością i przyszłością. Spotyka się sztuka amatorska z upowszechnianiem wiedzy przyrodniczej i etnograficznej. Spotykają się ludzie z różnych stron i rozmawiają. Czasem śpiewają. Przeszłość widoczna będzie w skansenie i grodzisku, teraźniejszość w spotkaniu i malowaniu, przyszłość w QR kodach i streetartowej wystawie w krajobrazie wiejskim.” 

prof. dr hab. Stanisław Czachorowski

Profesorskie Gadanie

 

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi wraz z Artystyczną Rezerwą Twórczą oraz firmą SAW-POL serdecznie zaprasza na plener malarski, który odbędzie się 30  lipca w Łęczyckiej Zagrodzie Chłopskiej w Kwiatkówku. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję sprawdzenia swoich artystycznych talentów w malowaniu na naturalnych materiałach, takich jak kamienie czy gliniane doniczki. 

Plener malarski na półmetek wakacji w Skansenie Łęczyca Zagroda Chłopska to doskonała okazja do wspólnego spotkania na łonie natury. W dobie galopującej technologii, wszechobecnych smartfonów i sztucznej inteligencji, mimo możliwości komunikacyjnych jakie daje nam technika, ciężko
o utrzymanie relacji społecznych, integrację, czy choćby rozmowę z drugim człowiekiem. Gorąco wierzymy, że wspólne spotkanie przy farbach w atmosferze błogo upływającego czasu na świeżym powietrzu, będzie świetną okazją, żeby choć na chwilę oderwać się od zgiełku współczesnego świata. Spotkanie poprowadzi dr hab. Stanisław Czachorowski – prof. Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, ekolog, hydrobiolog i entomolog. Nie trudno zatem zgadnąć jaka tematyka będzie królowała podczas pleneru. Piękne tereny Pradoliny Warszawsko – Berlińskiej z pewnością zainspirują uczestników wydarzenia, a wielu ciekawostek na jej temat, oraz znajdującej wokół fauny i flory dostarczy podczas trwania wydarzenia świetny przyrodnik i fotograf Grzegorz Sawicki (SAW POL).

Głównym założeniem wydarzenia jest także pokazanie, że nie wszystkie przedmioty, które z góry wydają nam się niepotrzebne, takie w istocie są. Przyświeca nam idea szeroko rozumianego upcycklingu, stąd też wybór nietypowych materiałów do przeprowadzenia warsztatów. Malować będziemy na polnych kamieniach oraz glinianych doniczkach. Warto także nadmienić, że powstałe podczas pleneru dzieła będą stanowiły część ekspozycji w Skansenie. Odpowiednio zabezpieczone doniczki zawisną na zagrodowych płotach i na pewno znajdą swoje miejsce w lokalnej przestrzeni.

Najważniejsza zaś rzecz, to fakt, że jest to wydarzenie otwarte – dla wszystkich i dla każdego. Zapraszamy zarówno tych najmłodszych, jak i starszych odbiorców. 

- plener malarski w godz. 11.00 - 18.00
- dla wszystkich chętnych, którzy nie boją się pędzla i farby
- malujemy na polnych kamieniach i glinianych doniczkach
- występ zespołu ludowego
- słodki poczęstunek

Muzeum zapewnia materiały malarskie
Wstęp biletowany - 10 zł/ os.

 

30 lipca 2022

Skansen Łęczycka Zagroda Chłopska

Kwiatkówek 26 a, 99-100 Łęczyca 

godz. 11.00 - 18.00

 

Więcej informacji o wydarzeniu

 

Zapraszamy!